20 požymių, rodančių, kad jūsų partneris yra psichopatas. Pirma dalis

Sąvoka „psichopatas“ daugeliui žmonių sukelia asociacijas su vaikinais filmuose, kurie žudo visus žmones su kirviu ar benzininiu pjūklu. Tačiau šiuolaikinė medicina apibrėžia tai kiek kitaip:

Psichopatija, tai asmenybės sutrikimas, kurį turinčiam žmogui nebūdinga empatija, būdinga silpna impulsyvaus elgesio kontrolė ar manipuliuojanti elgsena, toks žmogus apibūdinamas kaip „neturintis sąžinės“. Psichopatui nerūpi kitų jausmai, jis taip pat neatsižvelgia į jokias socialines normas. Paprastai tokie žmonės atrodo egocentriški, „beširdžiai“ bei nejaučia jokios atsakomybės, nesirūpina pasekmėmis. Manoma, kad jų emocijos, jeigu egzistuoja išvis, yra paviršutinės. Laikomi manipuliatoriais, negalinčiais išlaikyti ilgalaikių santykių su kitais žmonėmis, bei nepajėgūs jausti ir reikšti meilės. Paprastai atlieka tik tuos veiksmus, kurie yra naudingi jiems, naudodamiesi savo žavumu, grasinimais, smurtu.

Ir todėl jums gali būti staigmena sužinojus, kad vaikinas, su kuriuo praleidžiate daug laiko ar mergina su kuria gyvenate kartu, gali turėti tam tikrų psichozinių bruožų. Mes sudarėme 20 patikrintų požymių sąrašą, kuriuos turi psichopatai:

1. Jums atrodo, kad jūs netenkate proto

Psichopatai – manipuliacijų meistrai. Jie žino, kaip bet kokią situaciją apversti taip kaip jiems patogu. Jie netgi gali priversti jus jaustis išprotėjusiais, ar sukelti paranojos bangas. Jūs pradėsite nerimauti dėl smulkmenų: t.y. ar gerai apsirengėte, ar gerai kalbate, lauksite kad jūsų planai bet kuriuo momentu gali subyrėti. Arba net būdamas ramiu žmogumi, esate priverstas nuolatos kovoti, kitaip turėsite besąlygiškai paklusti.

2. Nuolatos vaikštote minų lauku

Jūs nežinote, kas gali partnerį išvesti iš emocinės pusiausvyros. Susitikote buvusį vaikiną prekybos centre? Gavote darbo pasiūlymą? Sutikote prižiūrėti vaiką, arba pabūti su draugais? Pradedate  bijoti partnerio reakcijos ir to ką jis pasakys ar padarys, jei kažką jam pasakysite.

3. Tai tarsi daktaras Džekilas ir ponas Haidas susimaišę į vieną

Atrodo, jūsų partneris yra du visiškai skirtingi žmonės? Lyg perjungiamas jungikliu, jis staiga pereina nuo vieno kraštutinumo prie kito. Šiandien jis yra rūpestingas, mylintis ir nuostabus, o rytoj jis yra nekenčiantis ir siautėjantis. Ką tik jis tave statė ant pjedestalo, o dabar viskas, ką jis daro, yra bandymai sutrypti į purvą.

Daktaras Džekilas

4. Jūs neturite balso teisės

Jūs bijote pasakyti tiesą, o jeigu vis tik ryžtatės – jaučiate, kad jūsų negirdi. Žodžiai ištraukiami iš konteksto arba tiesiog ignoruojami. Paprastas pavyzdys – jei jūs norite ir ilgai planavote eiti į teatrą, tai partneris būtinai sudėlios viską taip, kad veiksite tai ką jis norėjo. Galite bandyti papasakoti kaip jūs jaučiatės, bet jūsų partneris viską apvers aukštyn kojomis ir pabandys jus įtikinti, kad viską darote neteisingai.

5. Partneris neturi gailesčio

Jis arba ji gali nusiminti, susinervinti – ypač jei norite išsiskirti. Tačiau gailesčio jie neturi – net tada, kai jie tave akivaizdžiai įskaudina, jie viską apsuks taip, kad galų gale kaltas liksi tu.

6. Jis arba ji yra 100-tojo lygio melagis

Jie meluoja. Nuolat ir apie viską: su kuo kalbėjosi, kur buvo, ką veikė. Jie meluoja apie dalykus, apie kuriuos netgi nereikia meluoti. Partneris gali prisiekinėti savo gyvenimu, kad jis nemeluoja, o jei jį pagaus, jis tiesiog pakeis savo istoriją ir sakys, kad taip ir sakė anksčiau.

Chameleonas

Nuotrauka Ante HamersmitUnsplash

7. Partneris – chameleonas

Jis arba ji elgiasi vienaip, kai jūs esate kartu, tačiau tampa visiškai kitoks pavyzdžiui su savo tėvais arba draugais. Santykių pradžioje psichopatai atrodo idealūs ir taip jie atrodo visiems, nes idealiai prisiderina prie kiekvieno individualiai. Kiekvienoje kompanijoje – jie vis kitokie.

8. Jūs jaučiatės vienišas

Partneris nuolatos ieško jūsų draugų trūkumų arba kokios nors kitos priežasties, kad atitolinti jus nuo jūsų draugų. Palaipsniui prarandate draugus ir suprantate, kad partneris yra vienintelis jūsų „draugas“. Jūs nebeturite savo palaikymo grupės ir taip psichopatas įgyja daugiau valdžios.

9. Santykiai primena amerikietiškus kalnelius

Vėl aukštyn ir vėl žemyn. Kiekvieną kartą, kai jis tave įskaudina, jis atsiprašo, dovanoja dovanas ir  žada, kad tai daugiau niekada nepasikartos arba kad jis pasikeis. Jūs norite tuo tikėti, tačiau užburtas ratas kartojasi vėl ir vėl.

Amerikietiški emocijų kalneliai

Nuotrauka Priscilla Du Preez & Becca LavinUnsplash

10. Sunaikinta jūsų savivertė

Jūsų partneris žino jūsų silpnąsias vietas ir jis sąmoningai jas išnaudoja. Dėl to nuolatos jaučiatės blogai. Jus užpildo gėda, pasimetimas, vienišumas, baimė…

 

Antra dalis ruošiama…

 

 

 

Patiko? Pasidalinkite. Ačiū!