10 frazių, kurių negalima sakyti savo antrai pusei

Nors ir labai sudėtinga, bet netgi konflikto metu turime kontroliuoti save ir kai kurių dalykų sakyti tikrai negalima, jei tuos santykius norite tęsti. Nustokite vienas kitam skelbti ultimatumus, palikite ramybėje praeitį ir pagaliau pamirškite apie visus jo ir savo eks.


1. Tu dėl visko kaltas!

Nesiliaujantis kaltinimų srautas niekada nepadės nei jums, nei jūsų partneriui. Net jei dėl situacijos tikrai yra kalta kita pusė. Būkite protingesni ir nebepilkite žibalo į ugnį. Geriau vėliau, kai visos aistros nurims, ramiai pasikalbėsite ir išsiaiškinsite, kas kaltas ir ką toliau daryti.

2. O vat jisai/jinai, tai visada taip (ne)darydavo!

Niekada, kartojame – NIEKADA neminėkite savo buvusių judviejų pokalbiuose. Nesvarbu ar gerai apie juose ar blogai, tiesiog niekaip ir niekada!

Partneriui gali kilti pagrįstas klausimas: ar tie santykiai tikrai jau baigėsi, jei jūs ir toliau juos nuolatos prisimenate? Nesibaigiantys palyginimai su kažkuo geresniu(o iš tiesų net ir negeresniu) paskatins mylimąjį į kompleksus ir neurozes. Ar tai tavo nuomone yra meilė?

Jei vis dėlto norite pakeisti partnerio elgesį, išbandykite labiau civilizuotus metodus. Pavyzdžiui, nuoširdžius pokalbius, švelnų įtikinėjimą, nors daug vilčių nereikėtų dėti.

3. Gyvenime nesu girdėjęs(-usi) nieko kvailiau!

Jei santykius užmezgėte sąmoningai, tai turėtumėte gerai žinoti savo partnerio protinių sugebėjimų lygį. Todėl neturėtumėte paniekinamai ar pašaipiai kalbėti apie juokingas ar kvailokas (išimtinai jūsų nuomone) jo/jos idėjas ir mintis. Tai paskatins tik tai, kad mylimasis užsidarys savyje ir visiškai nustos su jumis dalintis savo mintimis.

Prie progos retkarčiais, galite taktiškai ir subtiliai užsiminti savo partneriui, kad mintis yra nelogiška, o atsakant į pradinėse klasėse girdėtą pokštą, jūs galite tiesiog nusišypsoti. Juk galų gale žmogus stengėsi iš visų jėgų, kad jums patiktų.

4. Tu nieko negali normaliai padaryti!

Tokių dalykų apskritai negalima sakyti garsiai. Ir pasistenkite taip negalvoti patys. Netgi padėkokite už bandymą, pagirkite už pastangas. O jei kažkas nepavyko, – nesvarbu, kartu surasite išeitį iš padėties ir problemos sprendimą.

Kas jums brangiau: ramybė šeimoje ar idealiai prisukta lentyna?

O jeigu iš anksto žinojai, kad tavo partneris nesusitvarkys su užduotimi, kodėl tą užduoti jam patikėjai? Tokia nesėkmė žemina jus abu.

5. Aš gi sakiau…

Tai išvis yra už gėrio ir blogio ribos.

Visiems laikams pamirškite apie šios frazės egzistavimą. Ar jums taip svarbu parodyti, kad visada esate teisus ir būti tas, kuris taria paskutinį žodį? Tai grynas negatyvas ir niekada prie nieko nieko gero neprives, patikėk.

Žmogaus prigimtis yra klysti, o neklysta tik tie, kurie išvis nieko nedaro.

Leiskite savo partneriui klysti ir pasimokykite iš šių pamokų. Jūsų užduotis yra palaikyti ir mylėti, o ne rodyti į klaidas ir tuo mėgautis. Nusišypsok ir pasakyk savo mylimajam, kad kitą kartą jam tikrai pasiseks.

6. Jei mane mylėtum, tai niekada …

Nesąžiningas ir žeminantis dalykas – teikti ultimatumus ir savo sąlygas. Negalima manipuliuoti savo mylimu žmogumi ir nestatykite jo prieš pasirinkimą: jūs ar kažkas kitas. Toks nuolatinis spaudimas partneriui sukels sprogimą ir greičiausiai vieną dieną jūs pasieksite savo tikslą – jis iš tiesų pasirinks ne jus.

Bandykite ieškoti ir ypač surasti kompromisus ir atsižvelkite į savo antrosios pusės norus ir poreikius. Juk ir jums patinka, kai žmonės gerbia ir vertina jūsų poreikius?

7. Šitaip nesirenk!

Susitaikyti su kito žmogaus drabužių spinta gali būti sunku…

Tačiau jūs turite tai padaryti arba ieškoti būdų, kaip švelniai pakeisti tai jūsų santykių palaikymo vardan. Pavyzdžiui, susidėvėję vyro marškinėliai gali netyčia dingti kažkur pakeliui į/iš skalbyklę, o jų vietą klastingai užimtų stilingas naujas daiktas. Su moterimis dar paprasčiau: tiesiog eikite apsipirkti su savo mylimąja ir pasiūlykite viską jai nupirkti, bet tik tai, kas patiks ir jums.

Bet kokiu atveju visada paaiškinkite savo poziciją ir siekite kompromiso. Nemėgstate per trumpų žmonos sijonų? Tegul ji juos dėvi namuose arba pora dienų per savaitę, pvz per išeigines, kai jūs kažkur išeisite kartu.

8. O mano mama/tėtis darė kitaip!

Net nebandykite traukti šito „kozirio“, ypač jei antra pusė nėra geriausios nuotaikos. Priešingu atveju rizikuojate išgirsti patarimą susikrauti daiktus ir tuoj pat keliauti atgal pas mamą/tėtį. Tai yra garantuotas kelias į santykių aklavietę.

Žmona ar draugė niekada nebus tokia pat kaip jūsų mama.

Tai tiesiog nėra būtina. Geriau netyčia parodytkite žmonai mamos receptą arba pademonstruokite, kaip esate įpratęs lyginti marškinius (tiksliau kaip mama kadaise juos jums lygino).

9. Lovoje tu esi visiškas nulis

Jei prieš kurį laiką aistringas meilužis virsta tingiu meškiuku, neskubėkite mesti piktų kaltinimų į veidą ir reikalauti beprotiškos aistros čia ir dabar. Situacijos būna skirtingos, žmogus gali pavargti darbe arba turėti pergyvenimų dėl kažkokių jam svarbių dalykų. Nėra blogai ir kritiškai pažvelgi į save iš šalies. Galbūt verta jau susiimti ir pagaliau užsirašyti į tą sporto klubą, lankyti kurį pasižadėjote nuo naujų metų, prieš du metus. Ar nusipirkti seksualesnių apatinių drabužių.

O jei iš pat pradžių žinojote apie žemą savo sielos draugo seksualinį temperamentą, tai nesakykite, kad užmezgėte santykius su viltimi, kad „apetitas ateis bevalgant“. Galite pabandyti subtiliai ir neįkyriai išjudinti savo mylimąjį ir pasiūlyti arba tiesiog padaryti jam kažką naujo. Tačiau žeminti, bandyti priversti ir įžeidinėti yra kelias į skyrybas.

10. Tavo visoje šeimoje visi nevykėliai!

Šeima yra šventa. Net jei jūsų partneris pats mėgsta apkalbinėti savo artimiausius draugus ir giminaičius, jums tai daryti yra griežtai draudžiama. Jūs tapote šeimos dalimi kur vyrauja įtempti santykiai, tačiau visada geriausi laikytis neutralios pozicijos. Jokiu būdu neleiskite įtraukti savęs į jų nešvarius sostų žaidimus.

Patikėkite, jūs visada liksite kalčiausi, nes šeimos nariai pirmiau patikės ar palaikys vienas kitą. Niekas taip nesuartina buvusių priešų, kaip naujas bendras priešas.


O kokios dar frazės jums atrodo pačios blogiausios?

Patiko? Pasidalinkite. Ačiū!